Ediz Öztürk Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Opera Anasanat Dalı’nda lisans eğitimini yüksek şeref öğrencisi olarak tamamlamıştır.
Yurt içinde ve yurt dışında bir çok önemli festivalde,ustalık sınıflarında ve opera prodüksyonlarında yer almıştır. Paris Müzik Festivali- G.Faure Requiem- Solist,Venedik Bienali 2016 Solist,J.Strauss – Der Zigeuner Baron(Çingene Baron)Barinkay,W.A.Mozart-Le Nozze di Figaro,G.Rossini –La Cambiale di Matrimonio,J.Strauss-Die Fledermaus (Yarasa),Broadway Şarkıları Konseri-Ankara Uluslarası Tiyatro Festivali Açılış Konseri,Feniks Art-Broadway in Rock Konseri bunlardan bazılarıdır.Feniks-Art Müzikal Tiyatro Topluluğu’nun İlk Randevu Müzikali’nde ve Broadway in Rock konserinde ise vokal koçluğu görevini üstlenmiştir.
2018 yılında Bulgaristan Stara Zagora State Opera’nın düzenlediği,dünyaca ünlü Mezzo-Soprano Vesselina Kasarova’nın ustalık sınıfına katılmaya hak kazanmıştır ve Sate Opera-Stara Zagora Orkestrası ile konser vermiştir.
2019 yılında Avusturya-Graz’daki Üniversitat für Musik und darstellende Kunst Graz konservatuvarında Master öğrencisi olmaya hak kazanmıştır.Çalışmalarına dünyaca ünlü Mezzo-Soprano Barbara Helena Zubanovich ile devam etmiştr.Aynı sınavda jürinin beğenisini kazanarak Almanya’daki “Bayreuther Festspiele–R.Wagner/Bayreuth Festivali”ne davet edilmiş,Festival kapsamında dünyaca ünlü soprano Camilla Nylund Saris ile Ustalık Sınıflarına katılmıştır.Festival kapsamında”Wahnfried Haus“ta konser vermiştir.
Son olarak Avusturya Graz’da dünyaca ünlü Franız şef Claire Levacher’nin yönettiği W.A Mozart’ın Le Nozze di Figaro Operasında Don Basilio rolünü oynamıştır.